Cern’de Melekleri Bulacaklar.


Evet, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli bilim olayıdır, Cern. İnsan oğlunun uzaya çıkmasından, galaksiler arasında gezmesinden daha önemli bir olay. Gün gelecek bu da olacak. Ama önce başka alemlere bakmak gerek. Alt alemlere, iç alemlere. Cern bunu yapıyor. Atom altı alemlerin incelemesi yapılıyor. Kainatın sırları bir bir açığa çıkacak. Ne muhteşem bir olay.

Biz farkına varalım veyahut varmayalım, insanlığın en büyük mirası olan aklın ulaştığı zirve. Ülkeler hep beraber bu kanunlar silsilesine sahip evrenin özünde neleri içerdiğini araştırıyor.
İnanıyorum ki Cern ile, atom altında da kanunların işleyişi anlaşılacak. Evrenin dile gelecek, sırlarını dökecek ve diyecek ki:
” Ben kanunlara tabiyim. Bunlar öyle kanunlardır ki alem içinde alem taşıyan ben her bir zerremle kendimle irtibatlıyım. Bir amaca dönük olarak varım. Her zerrenin her zerre ile bağlantısı ışık hızının üstünde anında oluyor. Bu bağların bir üstünde, alem kanunlarını taşıyan, maddeleri bir arada tutan kanunları koruyan ve onların icrasına ön ayak olan aracılar var. Melekler var, kanun koruyucular var. Bunların isimleri var. Ben kainatım, ve bir fikir olarak var edildim. Kanunlarım her alem içinde, her noktamda geçerlidir. Bu kanunları koruyup kollayanlar kendilerine verilen bilgi ile ışık hızının ötesinde kimi zaman aynı anda irtibat içerisinde hareket edebilirler. Ey insanoğlu nasıl bir varlık olduğumu anla. Neyin içinde olduğunu anla. Amacı anla. Kim olduğunu anla. Beni bilki kendini bil. Zira sen kendini bilmez isen bu nice okumaktır.”

İşte sırlarını açıklayacak olan sır. Yerin altından konuşacak kişi. İşte yerin sırlarını açan Dabbet ül Ard. Dile gelen güzellik. Kendimize dikkat edelim, çünkü Çinlilerin dediği gibi “İlginç Zamanlarda yaşıyoruz.”. Hayat sırlarını döküyor.

Şu çağda Asr döneminde, sabırlı olalım. Doğruyu bulalım doğrularla beraber olalım. Zira meleklerin görülmesine az kaldı. Bilimin zirvesine az kaldı. Paranın sahte imparatorluğunun dökülmesine, insanlık güneşinin doğmasına az kaldı.

Saygılar

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s