Medya Maymun Sever…


öğle tehlikelidir ki medya hiçbir vakit normali aramaz. İşe yararı aramaz. Düşünceyi sorgulamaz. Medya, tv kimseyi dinlemez. Onları sadece reklam aralarını dolduracak, bol izleyi çekecek tipler arar.

Medya bir de dengeleri gözetir. Ona göre tiplere verir ekranlarında sayfalarında.

Bakın ekranlara ve ekrana getirilen tiplere bakın yeter.

Din konusunda konuşturulanlara, güya başı kapalı ama aklı binbir fikirle zehirli, medyaya çıkabilmek için tutarsız fikirleri savunan tiplere bakın. Onları dinlenmez, reklam aralarında konuşturulur. Ve bu kullanılan tipler örnek gösterilir ve denir ki işte başı kapalı dediğiniz kadınlar.

Başı kapalı ama dininin ne olduğu belirsiz garip gurup tipler gösterilir ve işte korktuğunuz tipler, düşünceleri ortada. Boş beleş dünyalık işlerle uğraşıyorlar. Tıpkı sizin gibi feminizm, siyaset, evlilik, cinsellik konularında konuşurlar. Boş boş faydasız. Ne ki bunlar. Hani üniversite kapılarından kovulan, memlekete aydınlık getirecek tiplerdi bunlar. Hani bunlar devrim yapacak tehlikeli tiplerdi. Hah. Bakın şu maymunlara bunlar mıymış ideal. Bakın nasıl reklam aralarında kendilerini kullandırıyorlar. Tıpkı parayla kiralanan kadınlar gibi. Tıpkı basit tipler gibi. Bunların da hedefleri sizden farklı değil. Tek farkları kafaları kapalı. Oysa onların derdi dünya , dertleri para, siyaset. Hiçbir farkları yok diyor.

İşte medya böyle bir değirmendir. Onun sahipleri zekidir. Onlarda paraya menfaate tapar. Bunlara tapanları sever.  Şöhret, para, mıenfaat seven, ideali olmayan her tipe kapıları açıktır.

Medya, dinini, dilini, milletini, duygusunu, hayatını kendine meze yapabilecekleri çok ama çok sever. Ve bu tipleri bulur seçer. Güya başı kapalı bezirganlara bakın anlarsınız. Hiç aralarında bir fikir sahibi var mıdır.

Yoktur efendiler.

Yoktur.

Bunlar birer kukla, birer maymundur ve öyle kalacaktır. Hakiki bir başörtülü bayan da zaten kendini bunlara peşkeş çekmez, çekemez.

Saygılar

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s