Oyun Geliştirme Çalışmaları.


girisairtrend640480_2_siteMORTARGIRISkongregateboy_site

Oyun geliştirme çabaları devam ediyor. Şu sıralar ara verdiğimiz süreçte oyun geliştirmeyi, tasarımı, müzik yapmayı ve programlamayı öğreniyoruz.

Ayrıca oyunları nasıl yayınlayacağımızı, pazarlayacağımızı ve bunları nasıl paraya çevireceğimizi öğrenmeye çalışıyoruz.

Yine oyunları çeşitli platformlara nasıl sunacağımızı inceliyoruz.

Bu platformlarda nasıl yayınlar yapacağımızı, oyunları bu platformlara nasıl uygun bir şekilde yerleştireceğimizi inceliyoruz.

Bu platformlar için uygun program ve araçları öğreniyoruz. Tabi bunları işlerimize uygularken öğreniyoruz. Bu platformlara eklenecek reklam platformlarını da inceliyoruz.

Bütün bunlar bir oyunu geliştirip, paraya çevirmeye çalıştığınız sırada karşınıza çıkıyor. Sizlerle bunları paylaşmak istiyorum ancak başka işlerimden fırsat bulamıyorum. Ancak yukarıda ifade ettiğim adımları geliştirirken atıyorum.

Şu sıralar yukarıdaki adımlara uygun olarak birkaç oyunu platformlarda paylaşıyorum. Bu oyunlar test aşamasında. Hem üretimde beta aşamasında, hem de dağıtımda. Kongregate platformunda paylaştığım, html5’le geliştirdiğim oyunlara aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Air Trend 

Mortar Cycle

Bu işten şimdiye kadar kaç lira kazandın derseniz, elime geçmeyen, ancak tahakkuk eden miktar $0.33. Bu işi hobi olarak yapıyorum ve öğrenme aşamasındayım. Bu yüzden bu miktar bile beni heyecanlandırmaya yetiyor. Çok şükür bugünleri gördük.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s