Piramitler Ne İşe Yarıyor du- Aha Kıyamet Şimdi Kopacak…


Piramitler ne işe yarıyordu biliyor musunuz ?

Yeni bir çağı açmak için hemen yazayım da kendine hayrı olmayan mayalar boşa düşmesin.

Mısır’da ki piramitlerin maksadı elektrik üretmektir.

Onlar elektrik santralidir.

Peki bunu nereden çıkarıyorsun.

Yeni model elektrik üreten santrallerde, güneş enerjisi odaklanarak bir yerde toplanır. Toplandığı noktada oluşan yüksek ısı neticesi su devri daim hareketi yapar. Suyun bu hareketi ile motorlar döner. Bu dönüş neticesi elektrik üretilir.

Bu basit mantıkla çalışan sistemle elektrik üretilir.

Bu sistem için güneşi bol bir yer, su ve iyi tasarlanmış bir sistem gereklidir.

Şu an içinde bulunduğumuz dönemde bile güneş enerjisi üretebilmek için en uygun yerler kuzey afrika kısmıdır. Buralarda güneşli günler çok fazladır. Yine aynı mevki de suyun en bol olduğu yer Mısır’dır. Bu yüzden suya yakın ve güneşi bol olan bir yerde bu üretim mümkündür. İyi bir tasarım içinse para ve insan emeği gerekmektedir. Tabi suyun olduğu yerde insanlar mevcuttur ve bunların başında örgütlü bir devlet olduğu sürece, elde edilen emek artığı ve parayla ancak böyle büyük bir tesis üretilebilinir. Bu yüzden Mısır bu noktada paha biçilmez bir vaha gibidir.

Muhtemelen ya bir peygamber, veyahut bir dış uygarlık bu elektrik üretim bilgisi ile Mısırlılara geldi. Ve bu sistemin kurulmasına çalışıldı. Burası artık spekülasyona ve düşünmeye açık bir alan olarak kalmaktadır. Ancak açık olan şey Mısır Piramitlerinin şekilleri güneşi görmek için üçgen şeklinde yapılmıştır. Bu piramitlerin üzerine konulacak yansıtıcılarla piramitlerin üzerindeki ışık bir noktaya odaklanabilir. Yine kumdan yapılan aynalar yardımı ile piramidin içine yansıtılacak odak ışıklar belli bir merkeze yansıtılır. Burada yüksek ısı elde edilebilir. Piramitler bilindiği üzere çok uzun ilginç odacıklar taşımaktadır. Muhtemelen bunlarla ışık sevk ediliyordu. İçlerinde su benzeri bir madde dolu olduğu vakit bunlar bu ısıyla hareketi sağlayıp elektrik üretebiliyorlardı.

Mısır hiyerogliflerinde  duvar resimlerinde törenlerle yakılan garip nesneler göze çarpmaktadır. Bunların lamba oldukları tahmin edilmektedir. Firavunlar muhtemelen elektrik üretecek bilgiye erişmişlerdi. Bu amacı gerçekleştirmek için halkı sevk ettiler. Bu başarıyı da törensel mitlerle halka gösterdiler. Bu muhteşem doğa olayı ile halk üzerinde korkunç bir etkiye ulaşmış olabilirler. Zira elindeki bir asadan ışıklar saçabilen, nesneleri hareket ettirebilen bir kişinin Tanrılık iddiası daha inandırıcıdır. Bu yüzden bu bilginin korunması için de bir rahipler sınıfı oluşturuldu. Bunlar bu bilgiden haberdardılar. Bu bilgi ve bunun uygulaması ile halk üzerinde müthiş bir egemenliğe sahip oldular.

Mısır kralının bilgiyi ve bilimi kendi egemenliğini kurmak üzere kullanmasının hikayesi böylece doğdu. Böylece peygamberler geldi. Hz. Musa, böylece onun bu sahte hikayesine, sahte egemenliğine karşı gerçekle ortaya çıktı. Firavun’a gerçek bilgiyle meydan okudu. Kur’an ı Kerim’de gerçek hikaye anlatılmaktadır. Firavun’un büyücülerinin, bilgi sahibi ekibinin aletleri olduğu anlaşılmaktadır. Bu elektronik aletlerin üzerine Hz. Musa, Hak’kı simgeleyen asasını atar. Ve Hak batılı yutar. Zira hakikat sahte krallıklardan, aletlerden, egemenlerden üstündür.

İşte hikaye budur. Bugün bile bir güneş enerjisi santrali kurulsa Mısır civarından ve Kuzey Afrika’dan daha kullanışlı yerler bulmak zordur. Bu tarihi gerçek bize hem maddi, hem manevi gerçeklere işaret etmektedir.

Umarım yararlanırsınız.

Saygılar

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s