Kimsin Sen?

Ben bir faniyim, kendimi arıyorum hayat yolunda, yolumu kaybetmişsem perişanım ben. Ey sen yolcu, varsa üstünde yürüdüğün sağlam bir patika, sen de çağır bizi doğru çağrına. Yol öyle olmalıki sapmamalı dağlara, taşlara, bataklıklara, sonunda bir ışık kurtuluş ola. Yol açma cesaretin varsa eğer yürü belki arkandan geliriz, fakat eminsen gittiğin yerden gel de!

15/03/2012

Böyle başlamışız yazmaya. Kıyamadım. Geçti 4 ay daha hayattan, yine buradayım. Buraya yazdığıma göre hala faniyim, gitmedim esenlik yurduna. Kim miyim ben, düşünmeyi öğrenen canlı. Bu düştüğü dünyayı anlamaya çalışan yerli bir uzaylı. Hangimiz aitiz ki bu vatana, bu yurda, bu dünyaya ve hangimiz sormadık ki KİMİM BEN ?

Cevabı sende biliyorsun: BİLMİYORUM! işte cevap bu. Hepimiz BİLMEYENLERİZ. Ve herkesin hiçbirşeyi bilmediğini anladığın zaman uyanacaksın. Evet biz koca insanlık, DEV Cahilleriz, cüceliğimizi ve yüceliğimizi kendi içimizde saklıyoruz. 

Kimiz biz, BİLMİYORUZ! Bakıyoruz etrafımıza şaşkın şaşkın, El yordamı ile arıyoruz Gerçeği. Hakikat aşıkları, söylenen sözlerin dilencisi.

Bilmiyoruz biz kimiz. Kimsesiz bilmiyoruz. Kimsesiz kimsesi olmayan değildir. Türkçe güzel dil. Kimsesiz, kimsesi olmayan demek. Yani SEN KİMSİN cevabını vereninin olmadığı insan demek. Sana KİM olduğunu söyleyen var ise şayet sen KİMsesiz değilsin. SEn artık bir KİM sin. Bir KİMSEsin, ve o vakit sen KİMSESİZ değilsin.

Oysa KİMSESİZ’in biz. Zira biz KİMİZ ?

Cevabım: Bilmiyorum, bilmiyoruz.

Ama Arıyorum.

Sen de gel ara yolcu, benle ara. Anlayalım düştüğümüz bu dar dünyayı. Elimiz de ne var önce ona bakalım. Kitaplar, defterler, kalemler, gözümüz, dilimiz, kulağımız, ne varsa kullanalım.

İnternet var yolcu, onla oyalanalım. Ama dışarıya da bakalım yolcu. Biz çünkü kim olduğumuzu bilmiyoruz.

İşaretleri arayalım. Ayet demek işaret demek. Bakalım işaretlere. Sonra kitaplara, ne varsa her sayfasına. Bir ipucu arayalım. Bir cevap.

Yolcu biz kimiz bunu bulalım.

Bilmiyoruz, cahiliz, ama arıyoruz. İşaretlere bakıyoruz. Her taşın altına. Cehaletin arkasına saklanmıyoruz, cehaletin üstüne yürüyoruz, her taşın üstüne, altına, korkunun üstüne basıyoruz bazen, bazen korku oluyoruz. Ama yılmıyor arıyoruz. Çünkü cahiliz bilmiyoruz.

Her ayete bakacağım, her işareti kovalayacağım. Çünkü bu bilinmezlik beni deli ediyor. Etmese de aramamak elden gelmiyor. Ve gidiş belli yolcu, her taşın sonu bir kapıya çıkıyor. Ve hala bilmiyorum, bilmiyoruz.

Cevabı bilmesekte sen ey yan koltuktaki yolcu, oyalama beni, konuş, düşün, söyle. Çünkü bilmiyorum.

Bir ışık var onu arıyorum. Bu dünyayı görüyorum, hissediyorum, şahit oluyorum her işarete arıyorum anlamı kime ne.

Arıyorum Kimim Ben? Biliyorsan söyle.

Soruyorum şimdi, KİMSİN SEN ? Biliyorsan Sen Söyle.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s