İşe Yarar Web Sayfaları.

http://yuzeser.meb.gov.tr/detay.asp?ID=1&Kid=28

100 temel eserin sesli olarak değerlendirildiği bir site. MEB tarafından TRT spikerlerine hazırlatılmış yararlı bir site. Bu Ülke’nin, Beş Şehrin değerlendirildiği bu siteyi dinlemek çok güzel. Seslendirme de çok güzel olduğu için kulaklarınızı, okşayacak kısa değerlendirmelerle mutlu olacaksınız. Okumuş olduğunuz kitaplarda unutmuş olduğunuz noktaları hatırlamak çok güzel oluyor.

 

http://www.ege-edebiyat.org/modules.php?name=News&new_topic=11

Okuma Sanatı, Düşünme Sanatı, Yazma Sanatı, Eser Tanıma Sanaı gibi konuların tanıtıldığı çok güzel bir site. Rıza Filizok’un idare ettiği anlaşılan siteden okuma kültürü ve düşünme becerileri ile ilgili çok güzel makalelere ulaşabilirsiniz. Düşünmeyi Öğrenmek isteyen herkesin incelemesi gereken makaleler mevcut. Bilindiği gibi Matematiğin kökeni mantık mantığın kökeni edebiyattır. Yararlanmanızı umarı.

http://www.gunesintamicinde.com

Süleyman Sönmez’in hazırladığı site Türkiye’deki en güzel bloglardan birisi. Bu blogu hazırlarken bize ilham veren sitelerden bir tanesi Süleyman Sönmez’in bu sitesidir. Çok kaliteli yazılar mevcut. Özellikle Güneş Enerjisinin üretimi, temiz suyun elde edilmesi konusunda çok güzel siteleri derleyip bize tanıtmış bir sitedir. Burada Süleyman Sönmez’e teşekkür ediyorum. Bu sitede ayrıca blog yazımı, pixel art konusu, fotoğrafçılık, hd fotoğraf, blogu kitaba çevirme gibi aklıma gelmeyen pekçok konuda ilginç yazılar mevcut. Göz atmanız yararınıza olur.

www.turkdesignstudio.com

Site şu an kapanmış durumda. Ancak facebooktan bu topluluğun ve sayfanın sahiplerine ulaşabiliyorsunuz. Araba tasarımı ile ilgilenenlerin muhakkak bilmesi gereken bir site. Bu kişilerin sitesi çok güzeldi. Kapanmasına çok üzüldüm. Umarım tekrar açarlar. Buradan emeklerine sağlık diyorum, 5 sene boyunca hoş bir seda bıraktılar. Ancak son 1 senelerine yetişebildim. İnanıyordum ki bir Türk Arabası olursa bu kişiler yapar. Evet Türkiye’nin en kaliteli oluşumlarından olan Turk Design Studio’ya ekibine ve siteye takılan tüm ziyaretçilere selam olsun.

http://www.emanueleferonato.com/

Bir bilgisayar programcısı olan Emanuele Feronato’un sitesi, çeşitli oyun yapım teknikleri üzerine çok güzel bir blog. İngilizcesi olanlar için hazırlanmış bir site. İtalyan vatandaşın bu sitesinde çok yararlı paylaşımlar var. Böyle bir siteyi Türkçe yapabilmeyi isterdim. İngilizcesi olupta, İndu oyun geliştirmek isteyenlerin muhakkak bilmesi gereken bir site. Zaten araştırma yapıyorsanız google tarafından bir şekilde yolunuz düşmüştür. WordPress konusunda da bilgiler veriyor kendileri. Çok ilgili bir bayan, Türklerin Gideros’unu bile incelemiş. Scirra programını biliyor kullanmış. En son istencyl’e ilgili birşeyler yapıyordu. Oyun yapım yanından yazdıklarından da artık para kazanıyor yani o derece. Circle Chain diye gayet basit ama eğlenceli flash oyunu var, bunu istencyl ile yapıp iphone’a atmış vaziyette. Monetize, yani oyunlardan para kazanma üzerine de yazıları var.

www.scirra.com

Bedava oyun yapım programı. Oyun yapmayı geliştirdikten sonra paralı formunu alıyorsunuz. Spriteleri, resimleri, müzikleri hop taşı at yapıyorsunuz. Sonra hazır görüntülü programı yazıyorsunuz. Bence çok kullanışlı bir program. Herkese tavsiye ederim.

www.istencyl.com

Bu siteyi kullanmadım. Ancak, yukarıda bahsettiğim Emanuelle Feronato bu siteyi kullanmış. Flash oyunları yapıyorsunuz sonra da iphone’da satışını yapabiliyorsunuz. Bir ara denemeyi düşünüyorum, şu an vaktim yok. Eğer denersem size yazarım.

www.astalavista.com; arama sitesi.  Aradığın bilgisayar için gerekli dosyaları burada bilirsin. Bir underground sitedir, işi bilen bilgisayar uzmanlarının dosyaları mevcut. Anladın sen onu.

www.howstuffwork.com ; Alet edavat nasıl çalışır.

Boston Robotics; Psikopat robotlar yapıyorlar.; google’da arat

Stanford Robotics Sayfa, Robotlar üstüne işe yarar şeyler; google’da arat, bunu da ben mi söyleceğim.

Nouriel Roubini NYU Stern İşletme Rge monitor. Persuasive Tech Labj. 1992; Daha giremedim ama muhakkak bir işe yarıyordur. Nerede gördüm not ettim unuttum.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s